ZAKUPY POWYŻEJ 200 PLN + KOD "SMIESZEK" = PREZENT GRATIS!

FAQ - Blublo-pytania i Blublo-odpowiedzi. 1.  Czy Blubla jest producentem mebelków marki Blubla?

  Jesteśmy wyłącznym producentem, właścicielem projektów oraz autorem całego procesu produkcyjnego, którego zwieńczeniem jest gotowy mebelek. Nie korzystamy w tym zakresie z podwykonawców, dzięki czemu możemy być pewni jakości oraz terminowości naszej produkcji.

 2. Czy materiały z których produkowane są mebelki są zdrowe dla dzieci, posiadają jakieś atesty?

  Wszystkie elementy, z których wykonujemy mebelki bądź zabawki wykonane są z atestowanych materiałów. Używana do tworzenia mebelków sklejka jest tzw. sklejką suchotrwałą co wiąże się ze zmniejszoną ilością formaldehydów w kleju spajającym kolejne warstwy sklejki. Producent sklejki dostarczył nam atesty higieniczne dopuszczające materiał do używania ich w pomieszczeniach (certyfikat E1). W przypadku lakierowania mebelków pokrywane są one warstwą wodnego lakieru ekologicznego.

 3. Czy jakość używanej przez Blubla sklejki jest jakoś określona?

  Tak. Używamy sklejki w klasie I/II o grubości 15mm. Co to oznacza dla Ciebie? W skrócie oznacza to, że sklejka jest w jednej z najwyższych jakości, nie ma uszkodzeń ani dużych sęków, które mogłyby wypadać. Grubość sklejki jest dostosowana do bardzo dużych obciążeń i sił jakie mogą działać na nasze mebelki. 

 4. Czy mebelki są czymś zabezpieczane?

  Produkujemy mebelki w dwóch wariantach - w naturalnym drewnie, lakierowane i (niebawem) olejowane. Każdy z nich cechuje się innymi parametrami i to ty decydujesz który z nich jest dla Ciebie najlepszy. 

  • naturalne drewno polecamy osobom, które planują upiększać mebelki na własną rękę lub jeśli szukają produktu w najtańszej wersji. Jeśli chcesz pokryć mebelek kolorową farbą to jest to rozwiązanie dla Ciebie,
  • lakierowane drewno zabezpiecza mebelek przed czynnikami zewnętrznymi, zarówno wilgocią, jak i brudem. Trzeba mieć na uwadze, że mebelki są dotykane przez dłonie dziecka oraz jego odzież i z czasem na pewno zanieczyszczenia z nich przejdą na mebelek. Jeśli jest on lakierowany to wystarczy przetrzeć mebelek wilgotną szmatką i zanieczyszczenia zdjąć. Lakierowane mebelki będą dużo bardziej odporne na warunki atmosferyczne, więc można ich używać na dworze. Pamiętaj jednak, że nawet najlepiej zaimpregnowane drewno nie jest w 100% odporne na wilgoć, więc zachęcamy do używania naszych zabawek w suchych pomieszczeniach.
   Lakierowanie też dodatkowo podkreśla rysunek słojów, nadając naszym zdaniem dodatkowej szlachetności mebelkom.
  • olejowanie odbywa się z użyciem naturalnych olejów roślinnych, które głęboko wnikają w strukturę drewna dodatkowo ją zabezpieczając przed czynnikami zewnętrznymi. Oleje te są całkowicie bezpieczne dla ludzi, ekologiczne i naturalne. W odróżnieniu od lakieru, który tworzy powłokę, sklejka jest przesiąknięta olejem co wiąże się z kilkoma korzyściami. Po pierwsze mebelek jest dużo bardziej odporny na warunki atmosferyczne, oraz nie pozwala wnikać zanieczyszczeniom wgłąb drewna. Po drugie rysunek słojów jest podkreśony jeszcze bardziej niż w przypadku lakierowania, więc zwyczajnie wygląda najpiękniej. Po trzecie zaś olej na drewnie w dotyku daje niesamowicie przyjemne odczucie.

 5. Czy krawędzie mebelków są zaokrąglone?

  Tak, wszystkie krawędzie naszych mebelków są zaokrąglone, dzięki czemu są przyjemne w dotyku i bezpieczne dla dziecka.

 6. Czy powierzchnie mebelków są jakoś wygładzone?

  Tak, wszystkie powierzchnie naszych mebelków, z którymi dziecko może mieć styczność są głęboko szlifowane dla osiągnięcia wysokiej gładkości.

 7. Jaki jest czas realizacji zamówienia?

  Czas realizacji zmienia się w zależności od wielkości zamówienia i wielkości aktualnej kolejki produkcyjnej jednak nie przekracza 14 dni. Aby poznac aktualny czas realizacji skontaktuj się z nami na Facebook, mailowo lub przez formularz kontaktowy.

 8. Czy na zabawki mogę otrzymać fakturę?

  Tak, na nasze produkty wystawiamy fakturę VAT lub paragon. W przypadku potrzeby otrzymania faktury prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji podczas procesu zamawiania produktu i podanie danych firmy.

 9. Czy zabawki są trwałe?

  Tak, dokładamy wszelkich starań, by nasze mebelki służyły Państwu przez długie lata. Dlatego wykonujemy je z bardzo grubej sklejki i dajemy dwa lata gwarancji. Po szczegóły warunków gwarancji zapraszamy do odpowiedniej zakładki w stopce sklepu.

 10. Czy mogę używać Blublo-mebelków na podwórku?

  Co do zasady, żadne drewno nie jest odporne na wilgoć. W przypadku wyboru naszych mebelków w wersji olejowanej lub lakierowanej można ich używać na podwórku jednak na czas wysokiej wilgotności powietrza lub deszczu powinny one wracać do domu.

 11. Co oznacza atrybut przedmiotu DIY?

  DIY to skrót od angielskiego zwrotu "Do it yourself". Dotyczy to zestawu do samodzielnego złożenia, który otrzymujesz kompletny, ale w wersji rozmontowanej. Celem ułatwienia złożenia otrzymujesz instrukcję składania, która poprowadzi Cię krok po kroku przez proces składania. Wybór zestawu do samodzielnego złożenia jest korzystny z kilku przyczyn: po pierwsze jest to wersja tańsza w zakupie, w domu możesz złożyć mebelek razem z dzieckiem ucząc je podstaw majsterkowania i wspólnie spędzić z nim czas. Ostatecznie też jest to korzystne ze względu na koszt transportu, gdyż rozłożone mebelki sprawiają, że paczka jest mniejsza a tym samym nierzadko tańsza.

  W przypadku wyboru zestawu złożonego po rozpakowaniu można zacząć zabawę od razu!

 12. Czy potrzebuje jakichs specjalistycznych narzedzi do złożenia zabawek w wersji DIY?

  Nie. Wszystko czego potrzebujesz to kilkanaście minut, by złożyć swój mebelek. Wszystkie niezbędne elementy otrzymujesz w zestawie tj. odpowiednie wkręty, klucz do skręcenia, a wszystkie elementy są w odpowiedni sposób otworowane. Dodatkowo otrzymujesz instrukcję składania, która krok po kroku pomoże Ci zbudować mebelek.

lub zaloguj się przez:

Compare (0 items) Contact us

Your cart

There are no more items in your cart