ZAKUPY POWYŻEJ 200 PLN + KOD "SMIESZEK" = PREZENT GRATIS!

CERTYFIKATY, a więc o bezpieczeństwie słów parę

Zabawa zabawą, ale przecież to zdrowie jest najważniejsze. Z każdej strony otaczają nas coraz to bardziej toksyczne substancje, a powietrze, woda i gleba są każdego dnia bardziej skażone. Na szczęście zarówno społeczeństwo jak i producenci przykładają dziś dużą wagę do ekologiczności produktów oraz tego czy w trakcie ich użytkowania nie ulatniają się z nich trujące substancje. Nie bez znaczenia jest również proces wytwarzania materiałów, substratów, ale i samych zabawek - powinien być ekologiczny i przyjazny środowisku.

Biorąc pod uwagę fakt, że nasze produkty mają styczność z dziećmi, które są nieświadomymi niebezpieczeństw użytkownikami naszych zabawek wykorzystujemy do ich produkcji certyfikowane materiały. Spełniają one normy i posiadają atesty do wykorzystywania ich przy wytwarzania nich zabawek.

Większość naszych produktów jest tworzona ze sklejki. Ta nasza, spełnia normę E05 dotyczącą emisji formaldehydów, co jest lepszym wskaźnikiem niż ten którego wymagają polskie przepisy

Sklejka to materiał wykonany z tzw. obłogu czyli cienkich warstw drewna, które są ze sobą sklejane. Różni producenci sklejki używają różnego rodzaju kleju do łączenia kolejnych warstw, jednak dla nas, poza aspektami stricte estetycznymi najważniejsym jest to by producent spełniał przynajmniej normę E1 a jeszcze lepiej - E05 dla emisji szkodliwych substancji z jego sklejki. Dlatego też nabywając o nas zabawki możesz mieć pewność, że użyta sklejka jest najbezpieczniejszą sklejką dostępna na rynku. Poza aspektami zdrowotnymi dbamy też o aspekt estetyczny, by nabywany przez nas materiał ostatecznie wyglądał po prostu pięknie!

Lakier używany przez nas do zabezpieczania zabawek to akrylowy lakier spełniający normę EN 71-3.

Norma EN 71-3 dotyczy zabawek dla dzieci i określa limity oraz normy przeprowadzania badań na występowanie niebezpiecznych pierwiastków takich jak: kadm, ołów, rtęć oraz inne. Słowem paskudztwa które powinny być jak najdalej od twojego dziecka! Zabawki, które spełniają tę normę są uznawane za bezpieczne dla najmłodszych. Według normy dotyczy ona przedmiotów przeznaczonych dla dzieci poniżej 14 lat, a więc zarówno maluszków jak i nastolatków.

Zabawki, z którymi styczność ma dziecko powinny mieć zagwarantowane, że materiały i powierzchnie w strefie dostępu spełniają wymagania normy EN 71-3 i producenci muszą używać produktów typu bejce, lakiery czy oleje, które spełniają powyższą normę. My używamy tylko takich materiałów.

Z naszymi zabawkami każdy rodzic może być spokojny o zdrowie swoich dzieci!

lub zaloguj się przez:

Compare (0 items) Contact us

Your cart

There are no more items in your cart